Pakistan: spotkanie biskupów z premierem rządu

W czasie rozmowy poruszono temat dotyczący mniejszości religijnych oraz wkładu Kościoła katolickiego w budowę nowych zbiorników wodnych.

Pół godziny trwało spotkanie biskupów Konferencji Episkopatu Pakistanu z premierem tego kraju Imranem Khanem. W czasie rozmowy poruszono temat dotyczący mniejszości religijnych oraz wkładu Kościoła katolickiego w budowę nowych zbiorników wodnych.

Premier zapewnił hierarchów o podejmowaniu ze strony rządu wszelkich możliwych wysiłków w stawianiu czoła wyzwaniom, przed jakimi stają mniejszości religijne w Pakistanie. Natomiast przewodniczący Konferencji Episkopatu tego kraju wręczył premierowi czek opiewający na kwotę ponad 32 tys. euro, jako wkład Kościoła w budowę dwóch nowych zbiorników wodnych.

Bp Samson Shukardin OFM w wypowiedzi dla Agencji Fides przypomniał, że biskupi w specjalnym liście zwrócili się do wiernych z prośbą o wsparcie tej inicjatywy. „Każdego roku widzimy, jak wzrastają negatywne efekty zmian klimatycznych i latem rośnie temperatura – powiedział bp Shukardin. – Cierpimy na brak wody i związane z tym problemy. Stąd też ze swej strony czuliśmy potrzebę wsparcia inicjatywy rządu.”

Pakistański hierarcha zaznaczył także, że Kościół już od dawna wspiera państwo poprzez wyposażanie szkół, kolegiów, szpitali w odpowiednie urządzenia sanitarne. Angażuje się także w ochronę środowiska. Poprzez krajową Caritas przyczynił się do zasadzenia ponad 10 milionów drzew na terenie całego Pakistanu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg