Indonezja: Muzułmański ekstremizm

Kościół Indonezji domaga się ukrócenia przemocy sianej przez radykalnych muzułmanów. Apel ten poparli parlamentarzyści, przedstawiciele życia publicznego oraz umiarkowanych organizacji islamskich, którzy zdecydowanie opowiedzieli się przeciwko wszelkiej przemocy.

Niepokój związany jest z kampanią zapowiedzianą (na spotkaniu w Bekasi) przez radykalny Front Pembela Islam, która ma być wymierzona w chrześcijan. Na razie nie ma wiadomości o konkretnych aktach przemocy, jednak wyznawcy Chrystusa czują się zaniepokojeni, ponieważ ulice wielu miast związanych z islamskim frontem są patrolowane przez jego bojowników. Jest to „straż” mająca zapobiec „masowym nawróceniom na chrześcijaństwo”, przed którymi przestrzegają Indonezyjczyków członkowie frontu. Ugrupowanie to dąży do budowania życia kraju na prawie szarłatu, nie respektując konstytucji gwarantującej poszanowanie godności wszystkich obywateli i wolność wyznania. Choć postawa bojowników frontu krytykowana jest przez główne ugrupowania islamskie Indonezji, budzi niepokój, ponieważ często uciekają się oni do przemocy. Ich działania stają się też możliwe dzięki koneksjom z miejscową policją i lokalnymi politykami.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.