Wulff chwali wkład UE w dialog religii i kultur

Nowy prezydent Niemiec, katolik Christian Wulff wyraził uznanie dla wkładu Unii Europejskiej w dialog religii i kultur. Po rozmowie z przewodniczącym Komisji Europejskiej José Manuelem Barroso szef państwa powiedział 9 lipca w Brukseli, że jest to temat, który będzie należał do wiodących punktów jego urzędowania.

Według Wulffa należy się od siebie wzajemnie uczyć i zbliżać do siebie i w ten sposób wnosić wkład na rzecz pogodzonego świata. Celem musi być lepsze współżycie ludzi różnych religii, kultur, miejsca pochodzenia i języków.

W sposób nowy prezydent Niemiec pochwalił unijną inicjatywę dialogu zwierzchników różnych religii. W tym roku spotkanie Rad, Komisji i Parlamentu Europejskiego z przywódcami religijnymi zaplanowane jest na 19 lipca.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.