Teheran: dialog katolicko-szyicki

„Religia a społeczeństwo – perspektywy chrześcijańskie i muzułmańskie” – taki tytuł nosi siódme już z kolei sympozjum przedstawicieli Stolicy Apostolskiej i świata islamu, które odbywa się w Teheranie.

Spotkanie przygotowały: Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego oraz irańska Organizacja Kultury Islamskiej i Relacji. Na czele kościelnej delegacji stoi szef watykańskiej dykasterii, kard. Jean-Louis Tauran. W trzydniowym spotkaniu biorą też udział przedstawiciele miejscowych wspólnot katolickich. Rozmowy mają charakter zamknięty, jednak przewidziano również publiczną sesję na uniwersytecie w Teheranie. Uczestnicy sympozjum odwiedzą Kom, święte miasto irańskich szyitów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.