Muzułmanie i katolicy będą modlić się wspólnie

Zbliżającą się uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny katolicy w Asti w północnych Włoszech będą celebrować wraz z muzułmanami by podkreślić dobre relacje z katolikami, a także okazać w ten sposób swoją przyjaźń i solidarność wobec chrześcijan. Ma to szczególną wymowę po serii ostatnich zamachów w Europie, a zwłaszcza morderstwie kapłana sprawującego Eucharystię, do którego doszło pod koniec lipca we Francji.

W rozmowie z Radiem Watykańskim ordynariusz Asti bp Francesco Guido Ravinale mówił m.in. o tym skąd wzięła się idea takiego modlitewnego spotkania.

„Zrodziła się praktycznie z ich prośby, a także z podobnych propozycji, które złożyli muzułmanie w Maroku, we Francji, a także we Włoszech. Nie było możliwe zorganizowanie tego od razu, w ostatnią niedzielę lipca, jak prosili, głównie dlatego, że trwały Światowe Dni Młodzieży. Gdy wróciłem z Krakowa, skontaktowałem się z władzami, urzędem miejskim, by pomogli nam w zorganizowaniu takiego spotkania, a zwłaszcza by zapewnili jego spokojną atmosferę. Muszę podkreślić, że w mieście Asti wzajemne relacje między muzułmanami i chrześcijanami są bardzo dobre, żyje się bardzo spokojnie. Stąd też, gdy złożono mi tę propozycję, oczywiście nie mogłem jej odrzucić. Myślę, że przesłanie tego spotkania powinno być takie: w tym świecie jest przemoc. Dlaczego? Bo traci się poczucie Boga. Jeśli nadal będziemy podtrzymywać żywą wiarę w Boga, który jest dobry, który jest ojcem wszystkich, który jest miłosierny, to prawdopodobnie damy radę także wpłynąć na to, by świat był bardziej otwarty na pokój” – powiedział bp. Ravinale.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • JAWA25
  15.08.2016 15:09
  pomysł wygląda dziwnie
  co mówią w trakcie Składu Apostolskiego ?
  "jest jeden Bóg a Mahomet jego prorokiem"?
 • TomMartin
  15.08.2016 21:29

  Nooo... gratuluję! To jeden ze sprytniejszych pomysłów szatana. Skoro nie można wszystkich katolików wymordować (technicznie raczej trudno wykonalne), to trzeba katolicyzm "zneutralizować", czyli pomieszać prawdę z kłamstwem. "Pożenić" dobro ze złem, niebo z piekłem, religię Chrystusa z religią szatana. Niedoczekanie wasze!!! Jest Niepokalana, która miażdży głowę węża, pogromicielka wszystkich herezji! Ona zwycięży!!!

 • MacBlacker
  21.08.2016 13:05
  Albo jedni albo drudzy nie mają racji... wspólna modlitwa?! Curiosum!
 • amato
  22.08.2016 12:16
  To na tym polega,,jedna religia, jeden pasterz?''
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.