Upamiętnią palenie Talmudu

W przyszłym roku, 9 września, na znanym rzymskim placu Campo de' Fiori wmurowana zostanie tablica upamiętniająca spalenie tam w 1553 roku tysięcy egzemplarzy Talmudu, a jedenaście dni później odbędzie się na Kapitolu sesja na temat judaizmu. Decyzję o obu inicjatywach podjęły władze Wiecznego Miasta.

20 września, czyli w rocznicę upadku Państwa Kościelnego, rzymska gmina żydowska świętuje otwarcie bram stołecznego getta. Prezes gminy Riccardo Pacifici prosił, aby tablica przypominająca o spaleniu Talmudu umieszczona została na cokole pomnika Giordano Bruno, który zginął na stosie na tym samym placu w roku 1600.

Na przyszłoroczną sesję zaproszono już dziś głównego rabina Rzymu Riccardo Di Segni.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.