Zamachy na chrześcijan w Bagdadzie

Co najmniej dwoje chrześcijan zginęło, a 12 osób odniosło obrażenia w czwartek wieczorem w sześciu zamachach na domy chrześcijańskie w kilku dzielnicach Bagdadu - poinformował przedstawiciel irackiego MSW.

Najkrwawszy zamach miał miejsce w dzielnicy Ghadir w centrum Bagdadu, gdzie około godz. 20 (18 czasu polskiego) eksplodował ładunek wybuchowy domowej roboty, zabijając dwoje chrześcijan i raniąc trzy osoby, w tym jednego chrześcijanina.

W pozostałych zamachach nikt nie zginął. Jedna z bomb wybuchła w ogrodzie domu chrześcijańskiej rodziny w dzielnicy Jarmuk (zachód Bagdadu), raniąc jedna osobę.

Troje chrześcijanin odniosło obrażenia, gdy eksplodował ładunek wybuchowy w dzielnicy Karrada (centralna część Bagdadu). W tej właśnie dzielnicy znajduje się katedra katolicka, gdzie podczas mszy przeprowadzono 31 października zamach, zabijając 44 wiernych i 2 duchownych.

Z 800 tys. chrześcijan, którzy mieszkali w Iraku przed amerykańską inwazją z 2003 r., pozostała w tym kraju zaledwie połowa.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IRAK, TERRORYZM

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.