Religie przeciw promocji homoseksualizmu

Międzyreligijna Rada Rosji skrytykowała propagowanie homoseksualizmu i wystąpiła do władz rosyjskich o nieuleganie naciskom struktur europejskich, zwłaszcza Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Do instancji tej wpłynęła bowiem skarga na władze rosyjskie, zabraniające przeprowadzania tzw. parad równości.

„Występujemy w obronie praw absolutnej większości, która do praktyk homoseksualnych podchodzi jak do grzechu i nie życzy sobie, żeby ludziom narzucać przeciwny punkt widzenia poprzez publiczne akcje media, system kształcenia, prawne lub polityczne decyzje” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej agencji „Interfaks-Religia”.

Uczestnicy wczorajszego posiedzenia, w którym uczestniczyli przedstawiciele prawosławia, judaizmu, islamu i buddyzmu, poprosili władze o obronę interesów różnych mniejszości i większości mieszkającej w kraju, o niewydawanie zgody na „akcje obrażające uczucia moralne obywateli, którzy wiedzą, że tylko związek mężczyzny i kobiety tworzy wartościową rodzinę”. „Popieramy dążenie kierownictwa naszego państwa do walki o godność osoby, również w ramach Konwencji Europejskiej o Obronie Praw Człowieka i Podstawowych Swobód. Ostrzegamy przed niebezpieczeństwem mutacji rosyjskiego systemu prawnego pod naciskiem precedensów sądowych będących przykładami wspierania niemoralnego zachowania i jego propagandy” – czytamy w komunikacie.

Według uczestników wczorajszego posiedzenia, złożenie podpisu pod Konwencją Europejską nie daje nikomu prawa do pogwałcenia sumienia większości mieszkańców kraju, tym bardziej że sama Konwencja dopuszcza możliwość ograniczania praw człowieka z powodów moralnych. Wezwali oni władze do wypracowania takiej formuły współpracy z Radą Europy, aby Rosji nie obowiązywały jej uchwały sprzeczne z moralnymi poglądami i uczuciami większości społeczeństwa.

Trybunał Europejski w Strasburgu uznał za sprzeczną z prawami człowieka trzykrotną odmowę zgody władz moskiewskich na przeprowadzenie parady równości. Decyzja weszła w życie 11 kwietnia br. Organizacje gejowskie w Rosji planują przeprowadzenie parady równości w Moskwie 28 maja.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.