Mauretania: Starcia armii z islamistami

Na wschodzie Mauretanii wybuchły we wtorek zacięte walki między armią i rebeliantami islamskimi. Według miejscowych źródeł, armia użyła ciężkiej broni i lotnictwa. 10 islamistów miało ponieść śmierć.

Rządowa agencja prasowa poinformowała, że atak islamistów został odparty oraz, że wycofują się oni na wschód w kierunku Mali.

Filia Al-Kaidy w Afryce Północnej poinformowała, że w ub. miesiącu jej bojówki zabiły 20 mauretańskich żołnierzy i zaprzeczyła informacjom strony mauretańskiej, iż 20 islamistów poniosło śmierć.

Do bitwy w lesie Wagadou, w Mali, w pobliżu granicy z Mauretanią doszło 24 czerwca. Armia mauretańska dokonała wówczas ataku na bazę Al-Kaidy. Według strony mauretańskiej, ok. 20 islamistów poniosło wówczas śmierć przy stratach własnych 2 żołnierzy.

Al-Kaida jest coraz bardziej aktywna w zachodniej części Afryki Północnej. Często współpracuje lub działa niezależnie od najróżniejszych ugrupowań rebelianckich a także zwykłych przestępców i przemytników. (PAP)

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.