O zapewnienie bezpieczeństwa chrześcijańskim pielgrzymom apeluje do władz w Pakistanie tamtejszy Kościół. Chodzi o doroczną pielgrzymkę do narodowego sanktuarium maryjnego Mariamabad
Szacuje się, że weźmie w niej udział ponad milion wiernych. Obawy budzi nie tylko to, że w Pakistanie do głosu coraz mocniej dochodzą islamscy fundamentaliści, otwarcie prześladujący wyznawców Chrystusa, ale również fakt, że pielgrzymka zbiegnie się z 10. rocznicą zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Tradycyjnie pakistańscy pielgrzymi przybywają do Mariamabad na uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
Pielgrzymka do leżącego 200 km od Islamabadu sanktuarium odbywa się nieprzerwanie od 1949 r. Została zainicjowana przez belgijskiego misjonarza ze Zgromadzenia Braci Mniejszych Kapucynów. W ciągu lat ilość pątników znacznie wzrosła. Obchody trwają trzy dni i rozpoczyna je procesja z figurą Matki Bożej, która przechodzi przez wioski leżące wokół sanktuarium. W tym roku poprowadzi ją nuncjusz apostolski w Pakistanie, abp Edgar Pena Parra.
Kościół z tym walczył, ale jak widać ta walka nie była do końca wygrana.
W ostatnich latach także w tej dziedzinie pojawia się we mnie mnóstwo pytań i wątpliwości...
Czyli tak naprawdę co? Religia? Filozofia? Styl życia zwany coraz częściej lifestyle’m?
Nawrócony francuski rabin opowiedział niezwykłą historię swojego życia.
Jakie role, przez wieki, pełniły kobiety w religiach światach?
Córka Hatszepsut – kobiety faraona. Pośredniczki między światem bogów i ludzi…