Śmierć dla ubogich

Komisja „Iustitia et Pax” banglijskiego episkopatu potępiła Arabię Saudyjską za zgładzenie ośmiu obywateli Bangladeszu.

W piątek wykonano na nich wyrok śmierci, a kolejnych pięciu więźniów oczekuje na egzekucję. Bp Gervas Rozario z Rajshahi przypomniał, że wykonywanie kary śmierci jest pogwałceniem praw człowieka i jego godności oraz nie może być akceptowane społecznie.

Bangladeski hierarcha zwrócił uwagę, że Saudyjczycy rekrutują z krajów pełnych żebraków niskopłatnych robotników, a później im nie płacą. Często biedacy popełniają przestępstwa, by przeżyć. Władze saudyjskie doprowadzają przed oblicze sprawiedliwości tylko mieszkańców trzeciego świata i wykonują na nich najwyższe wyroki. Natomiast kara śmierci nie jest wykonywana na Amerykanach i mieszkańcach Unii Europejskiej – zauważył bp Rozario z komisji sprawiedliwości i pokoju przy episkopacie Bangladeszu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.