Świadectwo ruchu jest szczególnie ważne dziś, gdy tak wielu wykorzystuje religię do dzielenia ludzi i podsycania konfliktów.
Decyzja warszawskiego Urzędu Miasta prowadząca do wyeliminowania symboli religijnych w urzędach i biurach miejskich budzi zdziwienie i smutek - stwierdził rzecznik prasowy Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego i Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński. - Neutralność religijna nie może prowadzić do dyskryminacji osób wierzących, których prawa gwarantuje Konstytucja RP - podkreślił.
- To książka o nas, Polakach, i naszej tożsamości oraz o tym, co nam w duszy gra, choć może nie zawsze zdajemy sobie do końca sprawę, skąd to się w nas wzięło - mówi Agnieszka Dobkiewicz, autorka książki "Pożydowskie. Niewygodna pamięć".
Braterstwo jako podstawa nowego świata, opartego na relacjach, pokoju i harmonii między ludźmi. Kobiety i mężczyźni naszych czasów zebrali się w Watykanie i w symbolicznych miejscach w Rzymie, aby dyskutować właśnie o przyszłości planety i wyzwaniach, przed którymi stoi, podczas drugiego Światowego Spotkania na temat Braterstwa Ludzkiego, zorganizowanego przez Fundację Fratelli tutti zatytułowanego #BeHuman.
Dla niego osobiście niemożliwe jest opowiedzenie się po jednej lub drugiej stronie.
O opiekę Boga i pomyślność dla miasta i mieszkańców modlili się we wtorek 7 maja przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich i wyznawcy judaizmu. Słowa modlitw wypowiedziano w Koronie Gdańska, odbyło się też spotkanie w Izbie Radnych.
Wydarzenia minionych miesięcy wyraźnie ukazują nieuchronność rozwiązania dwupaństwowego.
Wypracowanie stanowiska wobec spraw bieżących związanych z nauczaniem religii oraz troską o wychowanie dzieci i młodzieży było głównym motywem posiedzenia Komisji Wychowania Katolickiego KEP. Komisja wyraziła sprzeciw wobec zapowiadanych działań legislacyjnych Ministra Edukacji odnośnie do zmiany rozporządzenia w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach.
Parlament Somalii wprowadza historyczne poprawki do konstytucji. Jednak niektóre z nich mogą osłabić ograniczenia dot. małżeństw dzieci i okaleczania żeńskich narządów płciowych.
Obowiązujący w Gambii od 2015 roku zakaz okaleczania żeńskich narządów płciowych może zostać zniesiony, wskutek silnej presji środowisk fundamentalistycznych.