List opublikowała gazeta „Helsinki Sanomissa”.
Wczoraj na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie łaciński patriarcha Jerozolimy, arcybiskup Fouad Twal opowiadał studentom o sytuacji chrześcijan w Ziemi Świętej.
Globalne badania religijności przeprowadzono w 192 krajach. Odpowiadali chrześcijanie, muzułmanie, buddyści, hinduiści, żydzi i ateiści.
Film przedstawia pięć przypadków najbardziej spektakularnych „zaginięć” młodych dziewcząt w Wielkiej Brytanii, które znalazły się szeregach Państwa Islamskiego.
Protestują przeciwko temu chrześcijanie podkreślając, że ich prawa w tym kraju są coraz częściej łamane.
„Wymierzone w nich czystki religijne na całym świecie są jedną z największych zbrodni naszych czasów”
Naukowcy z całej Europy i osoby związane z nauczaniem religii spotykają się w Katowicach.
Już wkrótce na kanale National Geographic Channel będziemy mieli okazję obejrzeć nowy serial dokumentalny, w którym popularny amerykański aktor, Morgan Freeman, zabierze nas do świata religii.
Przed inwazją USA z jego sojusznikami oraz upadkiem reżimu Saddama Husseina w 2003 r. w Iraku żyło ok. 1,4 mln chrześcijan, a teraz w całym kraju nie więcej niż 300 tys. Dane te podał chaldejski arcybiskup Irbilu, Bashar Matti Warda w rozmowie z austriacką agencją katolicką "Kathpress".
Jerzy Urban nie obraził uczuć religijnych, publikując w "Nie" wizerunek zdziwionego Jezusa, wpisanego w drogowy znak zakazu - uznali nowi biegli w procesie karnym Urbana. Prokuratura kwestionuje tę opinię. Sąd przesłucha jednego z jej autorów w maju.