Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Kanadyjski rząd wprowadził zakaz zasłaniania twarzy podczas składania przysięgi obywatelskiej. Ortodoksyjne muzułmanki nie będą więc mogły wkładać nikabu na tę ceremonię. Problem zgłosił deputowany polskiego pochodzenia.
Premier Izraela Benjamin Netanjahu tworzy grupę do studiów nad Biblią. Grupa ma regularnie się spotykać w jego rezydencji, a w jej skład wchodzić będą m.in. badacze i politycy.
Władze Indii zwróciły się m.in. do Facebooka i Google'a, by weryfikowały zawartość sieci społecznościowych, aby nie trafiały tam materiały o obraźliwym charakterze. W związku z odmową rząd zapowiada, że sam podejmie odpowiednie działania.
Rząd Turcji zwróci setki nieruchomości, które od 1936 roku władze tego kraju skonfiskowały mniejszościom religijnym - pisze w poniedziałek "New York Times". Za mienie, które przejęto i już sprzedano, ma zostać wypłacone odszkodowanie.
Premier Australii Julia Gillard odmówiła spotkania z przebywającym z wizytą w jej kraju Dalajlamą XIV. Tłumaczyła przy tym, że nie ma to nic wspólnego z naciskami władz Chin na szefów państw i rządów, by unikali spotkań z duchowym przywódcą Tybetańczyków.
Premier Donald Tusk, który wraz z małżonką Małgorzatą złożył trzydniową wizytę w Indiach, jest zadowolony z efektów rozmów z indyjskimi politykami. W ostatnim dniu wizyty szef polskiego rządu zwiedził w środę grobowiec Tadż Mahal.
Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere opowiedział się w wywiadzie prasowym za wprowadzeniem do szkół lekcji religii islamskiej. Miałoby to służyć lepszej integracji muzułmańskich imigrantów w społeczeństwie Niemiec.
Przywódca Libii Muammar Kadafi powiedział w Rzymie, że "islam powinien stać się religią całej Europy". Kadafi, przebywający w Wiecznym Mieście z okazji drugiej rocznicy podpisania włosko-libijskiego układu o przyjaźni, poprowadził wykład na temat islamu.
Rząd Francji zatwierdził w środę po niemal roku gorących debat i mimo zastrzeżeń prawników projekt ustawy zakazującej noszenia w miejscach publicznych zasłon muzułmańskich, takich jak burka. Za złamanie prawa grożą surowe kary - do roku więzienia włącznie.