Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Pod takim hasłem odbywa się dziś w Kościele katolickim w Polsce XXI Dzień Islamu. Jego celem jest odważne stawanie przy prawdzie swej religii i okazanie autentycznej wolności w dialogu - wskazał przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi KEP bp Henryk Ciereszko.
Dzień modlitw poświęcony islamowi ma służyć przezwyciężaniu niechęci i uprzedzeń między chrześcijanami a muzułmanami i wskazywaniu na to, co łączy, a nie dzieli - napisał przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi KEP bp Henryk Ciereszko.
Judaizm i chrześcijaństwo są zgodne: życie to dar żywego Boga, który jest źródłem wszelkiego życia - zaznaczył przewodniczący Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem bp Rafał Markowski z okazji XXIV Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce to jest dla nas bardzo wielkie święto, ponieważ ludzie innej wiary pragną poznać i zgłębić naszą. To jest dla nas jakiś wielki zaszczyt. Ja traktuję ten dzień, jako święty dzień w kalendarzu - powiedział PAP Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.
Obchody Dnia Judaizmu, organizowane przez Świętokrzyski Sztetl działający przy dawnej synagodze w Chmielniku, w tym roku ze względu na pandemię odbędą się online. W trzydniowych uroczystościach (15-17 stycznia) wezmą udział rabin, pastor i kapłan katolicki.
Obchody Dnia Judaizmu w Kościele katolickim mają przybliżyć katolikom wspólne źródła, z których wyrasta judaizm i chrześcijaństwo - powiedział przewodniczący Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem bp Rafał Markowski.
Rada Muzułmańska w Monachium po raz pierwszy przedstawiła raport na temat ataków rasistowskich na muzułmanów i dyskryminacji, która dotyka głównie kobiety. Autorzy raportu oceniali, że prześladowane rzadko zgłaszają ataki na policję - pisze w piątek "Sueddeutsche Zeitung".
Malezyjska policja rozpoczęła szeroko zakrojone śledztwo w sprawie masowego sprowadzania do tego kraju mięsa z nielegalnych źródeł, z podrobionymi certyfikatami uboju rytualnego. Proceder, w ramach którego do Malezji co miesiąc trafiały tysiące ton mięsa, mógł się toczyć przez dziesięciolecia.
Rośnie liczba niemieckich miast, w których muezzini nawołują do modlitwy, jak na Bliskim Wschodzie. Nie wszystkim się to podoba. "Mnożą się protesty i to nie tylko ze strony prawicy. W Herford (wschodnia Westfalia) protestują też Jazydzi" - pisze "Die Welt".
Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł w czwartek, że kraje Unii mogą zakazać uboju rytualnego, który byłby przeprowadzany bez uprzedniego ogłuszenia zwierzęcia. Żydzi i muzułmanie protestują. KE zapewnia, że nie jest to wymierzone w nich.