Arabia Saudyjska: Aresztowani za modlitwę

Siły bezpieczeństwa Arabii Saudyjskiej aresztowały 15 grudnia 42 etiopskich chrześcijan. Do incydentu doszło w mieście Dżudda na zachodzie kraju.

Wyznawcy Chrystusa mieli wieczorne spotkanie modlitewne, kiedy drzwi domu przekroczyli funkcjonariusze policji. Nieznane jest miejsce przetrzymywania Etiopczyków. W czasie ich zatrzymania użyto gróźb, przemocy i tortur. Ze względu na aresztowania rodziców konieczne jest zapewnienie opieki dzieciom zatrzymanych.

W Arabii Saudyjskiej zakazane jest praktykowanie innej religii niż islam. Policja saudyjska interweniuje także w czasie domowych liturgii, które organizują podziemne wspólnoty chrześcijańskich imigrantów. Organizacje monitorujące prześladowania wyznawców Chrystusa zachęcają, by do ambasad saudyjskich kierować natychmiastowego wypuszczenia zatrzymanych Etiopczyków.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.