Syria: Co jest siłą napędową tamtejszego konfliktu?

Aby przywrócić pokój w Syrii, należy w pierwszym rzędzie powstrzymać napływ broni, pieniędzy i islamskich bojowników z zagranicy – uważa wikariusz apostolski Aleppo bp Giuseppe Nazzaro.

W jego przekonaniu obecność obcych bojowników z Libii, Tunezji, Turcji, Pakistanu i innych państw muzułmańskich stale narasta i uniemożliwia realizację planu pokojowego.

- Tym siłom nie zależy na pokoju. Islamscy bojownicy atakują wojska rządowe, a te odpowiadają z kolei z całą bezwzględnością – opowiada bp Nazzaro.

Z jego obserwacji wynika, że dziś starcia koncentrują się w tych regionach, gdzie obecność obcych sił jest największa. Dlatego apeluje on, by wspólnota międzynarodowa powstrzymała tę obcą ingerencję w Syrii.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ISLAM, SYRIA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.