Kościół doceniony za zaangażowanie w edukację

O Pakistanie mówimy najczęściej w kontekście prześladowań mieszkających w tym kraju chrześcijan. Tym razem wiadomość jest pozytywna.

Władze prowincji Sindh doceniły zaangażowanie Kościoła w edukację. Jako znak wdzięczności za wkład w wychowanie kolejnych pokoleń Pakistańczyków siostry ze Zgromadzenia Jezusa i Maryi otrzymały w darze ziemię w centrum Karaczi. Pozwoli to na rozbudowanie szkoły dla dziewcząt prowadzonej przez nie w tym mieście od 1952 r.

Podczas uroczystości, która miała miejsce w Karaczi, gubernator Ishrat ul Ebad w imieniu rządu prowincji Sindh wręczył dokumenty potwierdzające 99-letnią dzierżawę 1,5 akra ziemi siostrom od Jezusa i Maryi. Siostry Mary Langan i Berchmanns Conway przyjęły dokumenty w imieniu przełożonej prowincji ich zgromadzenia. W dzisiejszym Pakistanie zgromadzenie jest obecne od 1856 r. i prowadzi placówki edukacyjne w sześciu miastach, m.in. w stołecznym Islamabadzie. Już wcześniej siostry otrzymały wysokie pakistańskie odznaczenie za wkład w rozwój edukacji.

Władze prowincji Sindh starają się promować pokojowe współistnienie wyznawców różnych religii i gaszą w zarodku wszelkie fundamentalistyczne zapędy radykalnych muzułmanów. Wspierają też działalność Kościoła na tym terenie. Wyrazem tego było m.in. zwolnienie trzech katolickich szpitali z podatku od nieruchomości. Obecnie planują one zwolnić z podatków 40 szkół prowadzonych przez diecezję Hajdarabadu na terenach zacofanych gospodarczo i zamieszkanych przez najuboższą ludność, przybywającą z pustyni Thar.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.