Odpowiedź na antyreligijną propagandę

Krytyka obrzezania przekroczyła granice. Austriaccy żydzi skarżą za „poniżanie nauk religijnych"

Związek Gmin Żydowskich Austrii zaskarżył stowarzyszenie „Inicjatywa przeciwko Przywilejom Kościoła”. Antyklerykałowie podali wcześniej do sądu wiedeńskiego rabina Szlomo Hofmeistera i pewnego muzułmańskiego lekarza za przeprowadzenie obrzezania. Zdaniem żydów ten krok wypełniał znamiona podżegania, zniesławienia oraz poniżania nauk religijnych.

W Austrii obrzezanie jest legalne, w związku z czym skarga ateistów miała znaczenie wyłącznie propagandowe. – Co pewien czas sztucznie wzmaga się dyskusję na temat obrzezania – uważa prezes Związku, Oskar Deutsch, tłumacząc, dlaczego zdecydowano się na wszczęcie kroków prawnych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.