"Więzienie, biczowanie lub wydalenie z królestwa dla tych, którzy w miejscu publicznym zostaną przyłapani na jedzeniu, piciu, lub żuciu gumy podczas Ramadanu".
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Arabii Saudyjskiej wydało oświadczenie nakazujące przestrzegania postu w miesiącu Ramadan. Pod groźbą surowych kar obowiązuje ono nie tylko muzułmanów, ale także wyznawców innych religii.
Oświadczenie ministra dotyka przede wszystkim ośmiu milionów pracowników z zagranicy, głównie Azjatów obecnych w Arabii Saudyjskiej. Imigranci przyłapani na łamaniu postu zostaną pozbawieni pozwolenia na pracę i deportowani do swoich krajów.
W Arabii Saudyjskiej nadal ścisłe przestrzega się prawo szariatu. Mimo że obecny król Abdullah, który panuje od 2005 roku, próbował rozpocząć realizację wstępnego programu modernizacji kraju, establishment religijno-konserwatywny, wciąż cieszy się szerokim poparciem wśród społeczeństwa.
Miesiąc Ramadan jest świętym czasem dla wyznawców islamu. W tym czasie od świtu aż do zachodu słońca przestrzegają oni ścisłego postu: niczego nie jedzą ani nie piją.
Kościół z tym walczył, ale jak widać ta walka nie była do końca wygrana.
W ostatnich latach także w tej dziedzinie pojawia się we mnie mnóstwo pytań i wątpliwości...
Czyli tak naprawdę co? Religia? Filozofia? Styl życia zwany coraz częściej lifestyle’m?
Nawrócony francuski rabin opowiedział niezwykłą historię swojego życia.
Jakie role, przez wieki, pełniły kobiety w religiach światach?
Córka Hatszepsut – kobiety faraona. Pośredniczki między światem bogów i ludzi…