Potrzeba strategii broniącej wolności religijnej

Prześladowania mniejszości religijnych pokazują, że potrzeba międzynarodowej strategii, która skutecznie pozwoliłaby bronić wolności religijnej – wskazuje Paul Bhatti. Doradca premiera Pakistanu ds. zgody narodowej mówił o tym na Mityngu Przyjaźni Narodów, który trwa w Rimini nad Adriatykiem.

„Na płaszczyźnie międzynarodowej powinna istnieć konwencja chroniąca nie tylko prześladowanych chrześcijan, ale wszystkie mniejszości, które cierpią w wielu krajach świata. Powinny poprzeć ją wszystkie religie. Potrzeba międzynarodowej strategii bazującej na dialogu międzyreligijnym tak by chroniła ona mniejszości i zapobiegała przemocy wobec chrześcijan i wyznawców hinduizmu, jak to ma miejsce aktualnie chociażby w Pakistanie. Obok działań politycznych ważnym elementem budującym prawdziwą wolność religijną jest też odpowiednia edukacja” – podkreśla Bhatii. 

O wolności religijnej mówił też w Rimini kard. Jean Louis Tauran. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego wskazał, że nie jest ona tylko jakimś dodatkiem do religii, ale prawem. Podkreślił, że im trudniejsza jest sytuacja, tym bardziej konieczny jest dialog. 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.