Papież: Nigdy więcej Holocaustu!

"Niech każdy z uczestników tego koncertu utożsami się z tymi łzami dziejowymi, które dziś docierają do nas za pośrednictwem smyczków i odczuje mocne pragnienie zaangażowania się, aby nigdy więcej nie powtórzyły się te straszne rzeczy, stanowiące hańbę dla ludzkości" - napisał papież Franciszek do rabina Abrahama Skorki. Przesłanie Ojca Świętego zostanie odczytane dziś wieczorem w rzymskim audytorium Parco della Musica, podczas koncertu z okazji obchodzonego dziś Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Podczas wieczornego koncertu zatytułowanego "Smyczki nadziei" publiczność usłyszy dzieła Barbera, Blocha, Sarasate, Vivaldiego i Beethovena wykonane na odnowionych instrumentach należących do artystów zamordowanych w hitlerowskich obozach zagłady. Partie solowe wykonają artyści - wyznawcy trzech religii monoteistycznych: Shlomo Mintz, Francesca Dego i Cihat Askin.

Papież Franciszek zapewnił, że duchowo towarzyszy temu wydarzeniu, stanowiącemu samo przez się przesłanie. Jest przekonany, iż serce każdego z uczestników dosłyszy, że za brzmieniem muzyki istnieje milczące brzmienie dziejowych łez, łez które pozostawiają ślad na duszy i ciele narodów. "Niech każdy z uczestników tego koncertu utożsami się z tymi historycznymi łzami, które dziś docierają do nas za pośrednictwem smyczków i odczuje mocne pragnienie zaangażowania się, aby nigdy więcej nie powtórzyły się te straszne rzeczy, stanowiące hańbę dla ludzkości" - napisał Ojciec Święty.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Michael
  28.01.2014 02:27
  O! "Za posrednictwem smyczkow" itd. Ale jak za posrednictwem smyczkow wykonywany byl koncert koncert z okazji Roku Wiary, to papiez jako nierenesansowy ksiaze takich srodkow wyrazu nie docenil, obrazajac przy tym muzykow i ich ciezka prace. (na telefonowanie do producentow zywnosci ekologicznej za to czas byl)
 • Kat
  28.01.2014 04:29
  Nie bardzo rozumiem dlaczego tylko do rabina. Umarli i zostali tam zabici ludzie roznej wiary i roznych narodowosci, w liczbach wystarczajao ogromnych, ze nie powinny byc pominiete milczeniem.
 • kat
  28.01.2014 04:44
  Nie bardzo rozumiem dlaczego tylko do rabina. Umarli i zostali tam zabici ludzie roznej wiary i roznych narodowosci, w liczbach wystarczajao ogromnych, ze nie powinny byc pominiete milczeniem.
 • zaba
  28.01.2014 06:24
  na swiecie coraz wiecej doniesien o mordwch dokonywanych na chrzescijanach, a papiez widzi tylko krzywde zydow, lub emigrantow islamskich.
  co to za ojciec co dba bardziej o dzieci sasiada niz wlasne?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.