Papież przyjął międzyreligijną pielgrzymkę

Po południu Franciszek spotkał się z uczestnikami argentyńskiej międzyreligijej pielgrzymki do Ziemi Świętej.

W jej skład wchodziło po 15 przedstawicieli judaizmu, islamu i Kościoła katolickiego. W ubiegłych dniach wspólnie pielgrzymowali po świętych miejscach tych trzech religii, odwiedzając Jordanię, Izrael i Palestynę.

Wielu uczestników pielgrzymki to księżą, rabini i imamowie, którzy aktualnego Papieża poznali jeszcze w Argentynie i dlatego postanowili, że w drodze powrotnej zatrzymają się właśnie w Watykanie. Spotkanie z Ojcem Świętym trwało godzinę. Uczestniczyli w nim również kard. Koch, przewodniczący watykańskiej komisji ds. relacji z judaizmem oraz kard. Tauran, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.