Kto dostarcza broń do kalifatu?

Sytuacji w Iraku można było zapobiec - uważa abp Giorgio Lingua.

Podstawowym problemem jest zaopatrywanie dzihadystów w broń. Ich oddziały są dobrze uzbrojone, wysokiej jakości sprzętem, ktoś ich musi w to zaopatrywać. Trzeba to powstrzymać – uważa nuncjusz apostolski w Bagdadzie. Abp Giorgio Lingua podkreśla, że tej sytuacji można było zapobiec. Teraz trzeba dzihadystom odebrać broń, bo są to ludzie bez skrupułów – podkreśla papieski dyplomata w Iraku.

„Sytuacja humanitarna jest katastrofalna – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Lingua. – W najcięższym stanie są starcy i dzieci. Pamiętajmy, że musieli uciekać pieszo po kilkadziesiąt kilometrów, nie mieli odpowiedniego schronienia. Widziałem zdjęcia dzieci śpiących na gołej ziemi, dzieci wycieńczonych, z pokaleczonymi stopami. Trzeba się zapytać, co można w takiej sytuacji zrobić. Amerykanie rozpoczęli bombardowania. Jest to jakiś środek zaradczy, ale trzeba się też zapytać, dlaczego tak się stało. Czyż wywiad nie wie, kto daje uzbrojenie bojówkom państwa islamskiego, dlaczego są tak dobrze uzbrojeni? Już dawno trzeba było się tym zająć. W każdym razie teraz sytuacja jest bardzo poważna i trzeba coś z tym zrobić”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.