Państwo Islamskie zajęło ważną bazę wojskową

Bojownicy Państwa Islamskiego opanowali w niedzielę przynajmniej część ważnej bazy lotniczej na północy Syrii, ostatniego zajmowanego dotąd przez siły rządowe obiektu wojskowego w tym regionie, zdominowanym przez ekstremistów.

Jak informuje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, oczekiwana od dawna ofensywa Państwa Islamskiego na bazę Al-Tabaka, położoną w odległości ok. 45 km od miasta Ar-Rakka, które jest całkowicie pod kontrolą ekstremistów, rozpoczęła się w zeszłym tygodniu. Baza ta jest jednym z najważniejszych obiektów wojskowych w tym regionie. Stacjonuje tam kilka eskadr samolotów bojowych, śmigłowce, czołgi, artyleria, znajdują się tam składy amunicji.

O część bazy, która pozostaje jeszcze w rękach sił rządowych, toczą się zaciekłe walki. Nacierających islamistów atakują syryjskie samoloty bojowe. Według Obserwatorium w walkach o bazę Al-Tabaka zginęło co najmniej 100 islamistów i ok. 25 żołnierzy sił rządowych.

Według innego ugrupowania syryjskiej opozycji - Lokalnych Komitetów Koordynacyjnych - dżihadyści przejęli już pełną kontrolę nad lotniskiem.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| LIBAN, SYRIA, WOJNA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.