140 dżihadystów zginęło w nalotach koalicji

Prawie 130 zagranicznych dżihadystów i 12 syryjskich zginęło od wtorku w nalotach koalicji pod wodzą USA na ich pozycje w Syrii - poinformowało w czwartek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, organizacja monitorująca konflikt w Syrii z siedzibą w Londynie.

W atakach koalicji śmierć poniosło również 13 syryjskich cywilów.

"W sumie 84 dżihadystów z organizacji Państwo Islamskie (IS) i 57 z Frontu al-Nusra, syryjskiego odgałęzienia Al-Kaidy, zostało zabitych; wśród nich jest tylko 12 Syryjczyków" - sprecyzował Rami Abdel Rahman.

Według Obserwatorium, które obliczenia opiera na danych zbieranych przez siatkę swych informatorów, źródeł medycznych i rebeliantów w całym kraju, zabici cudzoziemscy bojownicy pochodzili z krajów europejskich i arabskich, a także z Turcji i Czeczenii.

Wśród dwunastu zabitych Syryjczyków, jedenastu należało do IS, a jeden do Frontu al-Nusra.

Agencja AFP podaje, że koalicja, w skład której, oprócz USA, wchodzą Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jordania, Bahrajn i Katar, przeprowadziła do tej pory ponad 30 ataków na północy i wschodzie Syrii.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| LIBAN, SYRIA, USA, WOJNA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • sorcier
  25.09.2014 17:07
  sorcier
  Pewnie za 20 lat wyjdzie, że nie 140 tylko 80. I nie dżihadystów, a cywilów.
  Tak samo było z "niebywałą" celnością amerykańskich pocisków podczas "Pustynnej burzy" i w Afganistanie.
  I to jest olbrzymi dramat, bo tyle już nakłamano, że uczciwy człowiek nie wie dziś, w które wieści (bo często nie są to nawet "informacje") ma wierzyć a czemu absolutnie nie wierzyć.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.