Indie: Jest nadzieja dla mniejszości religijnych

W demokracji większość nie może niszczyć ani podważać praw mniejszości religijnych, kulturowych lub językowych.

Indie: Jest nadzieja dla mniejszości religijnych   Pablo Nicolás Taibi Cicare / CC 2.0 Indie „Dla bezpieczeństwa i przyszłości mniejszości religijnych w Indiach zajaśniał promyk nadziei” – oświadczył sekretarz Komisji Sprawiedliwości, Pokoju i Rozwoju przy Konferencji Episkopatu Indii. Ks. Charles Irudayam skomentował w ten sposób niedawną publikację wybitnego prawnika Faliego Sama Narimana, zatytułowaną „Mniejszości na rozdrożu”. Autor porównuje obecną sytuację chrześcijan w Indiach do rozdroża, ponieważ z jednej strony istnieje ochrona konstytucyjna wyznań religijnych, ale z drugiej państwo nie stosuje skutecznych środków w celu faktycznego zapewnienia bezpieczeństwa mniejszościom.

Artykuł Narimana jest ważnym głosem w debacie publicznej. „Należy podkreślić, że w demokracji większość nie może niszczyć ani podważać praw mniejszości religijnych, kulturowych lub językowych – stwierdził sekretarz indyjskiej Komisji Sprawiedliwości, Pokoju i Rozwoju. – Jeśli ta kultura prawna w Indiach umacnia się – podsumował ks. Irudayam – naprawdę istnieje promyk nadziei dla indyjskiej demokracji”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.