Pseudoreligijny rząd światowy?

- Nowe organizacje terrorystyczne sprzysięgły się, by zastąpić państwa pseudoreligijnym rządem światowym - stwierdził na Twitterze kard. Pietro Parolin.

Słowa te - z jego przemówienia na forum ONZ - mogą posłużyć za swoisty komentarz do dzisiejszego spotkania nuncjuszy z Bliskiego Wschodu i szefów dykasterii Kurii Rzymskiej. W rozpoczęciu trzydniowej narady wziął udział Ojciec Święty, który wyraził zaniepokojenie sytuacją w regionie, w tym szerzeniem się terroryzmu, handlem bronią oraz katastrofą humanitarną godzącą w ludność cywilną.

Kwestie związane z kryzysem bliskowschodnim watykański sekretarz stanu podjął też w rozmowie z dziennikarzami po swoim powrocie z Nowego Jorku. Jego zdaniem obecny stan napięcia w świecie wymaga od wszystkich dodatkowego wysiłku i „wielkiej kreatywności”, by znaleźć polityczne rozwiązanie sytuacji, którą nazwał „bardzo trudną, jeśli nie dramatyczną”. Kard. Parolin zaznaczył, że w centrum watykańskich wysiłków dyplomatycznych stoi los bliskowschodnich chrześcijan.

Mają oni „prawo zamieszkiwać ziemie, na których od zawsze żyli” – zaznaczył włoski purpurat. Dlatego Stolica Apostolska pragnie wykazać, że zniknięcie chrześcijan z Bliskiego Wschodu oznacza także „utratę podstawowego elementu gwarantującego tam stabilność i pokój”. A zatem spotkanie nuncjuszy w Watykanie ma na celu ustalenie warunków możliwości ich pozostania w tym regionie i sposobów, w jaki Kościół jest w stanie w tym pomóc. „Pracujemy dalej nie tracąc nadziei, choć z realizmem” – dodał kard. Parolin.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.