Chrześcijanie solidarni z ofiarami terroryzmu

Chrześcijanie Nigerii wyrazili solidarność z cierpiącymi muzułmanami tego kraju. Przypomnieli zarazem, że nie tylko wyznawcy Chrystusa, ale także islamu cierpią z powodu działań fundamentalistów z Boko Haram.

Przesłanie solidarności wystosował biskup miasta Kano, gdzie w miniony piątek 28 listopada doszło do krwawego zamachu na miejscowy meczet. Ekstremiści nie tylko odpalili ładunki wybuchowe, ale również ostrzelali modlących się ludzi. W wyniku zamachu zginęło ok. 200 osób, w tym kobiety i dzieci.

Tymczasem fala islamskiego fundamentalizmu w Nigerii wydaje się przybierać na sile. Dziś na targowisku w Maiduguri zamachu dokonała kobieta-samobójczyni. Bilans ofiar jest nieznany. W tym samym miejscu tydzień temu odpalono dwie bomby. Zginęło 45 przypadkowych osób. Również w tym przypadku ładunki odpaliły kobiety. Nigeryjskie służby bezpieczeństwa podkreślają, że ekstremiści z Boko Haram coraz częściej zaczynają wykorzystywać w swych działaniach kobiety. Ukrywają one ładunki wybuchowe pod muzułmańskim strojem.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.