Syria: chrześcijanie są znakiem nadziei

Abp Jean-Clement Jeanbart, melchicki metropolita Aleppo uważa, że wyznawcy Chrystusa znajdują się na pierwszej linii niesienia pomocy wszystkim potrzebującym.

„Dzięki sieci naszych wolontariuszy staramy się dotrzeć do każdego” – mówi abp Jeanbart.

„Wszyscy razem, młodzi i starsi, księża, zakonnice, biskupi i świeccy ramię w ramię pracują, by wspierać potrzebujących. Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom cierpiącej ludności, nie tylko chrześcijan, ale także wyznawców innych religii – podkreśla abp Jeanbart. - Wsparcie otrzymują także nasi bracia muzułmanie. Caritas i inne kościelne organizacje pomocowe starają się, by każdy otrzymał choć minimum tego, co potrzebuje. To jest bardzo ważne. Jest to oznaka braterstwa, ale i budowania solidarności i wzajemnego szacunku. Ufamy, że to wzajemne współdziałanie przyniesie nam wszystkim upragnione bezpieczeństwo i wyjedna dar pokoju. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby powstrzymać falę migracji chrześcijan. Staramy się też, by życie religijne w miarę normalnie funkcjonowało. Chrzcimy dzieci, błogosławimy małżeństwa, sprawujemy liturgie. Czynimy wszystko, by zbliżające się Boże Narodzenie było czasem nadziei”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.