Międzyreligijna pielgrzymka szlakiem św. Jakuba

Biorą w niej udział m.in. katolicy, żydzi, buddyści i muzułmanie, łącznie ponad 100 osób.

Po raz pierwszy w historii na szlak św. Jakuba wyruszyła pielgrzymka międzyreligijna. Odbywa się ona pod hasłem: „Inny świat jest możliwy”. Biorą w niej udział m.in. katolicy, żydzi, buddyści i muzułmanie, łącznie ponad 100 osób.

Międzyreligijna pielgrzymka ma na celu ukazanie społeczeństwu, że życie duchowe jest znakiem dialogu, pokojowego współżycia i rozwoju oraz że religie nie dzielą, ale łączą. Zdaniem organizatorów, religie mogą pokonać dzielące je granice, pomóc sobie wzajemnie w odnowie duchowej, a także przekazać światu orędzie pokoju i sprawiedliwości społecznej. Materializmowi i egoizmowi, które są obecne na różnych płaszczyznach społecznych religie mogą przeciwstawić opcje, które są bardziej ludzkie, solidarne i promujące szacunek.

Program pielgrzymki przewiduje szereg spotkań i refleksji na takie tematy jak ekologia, kultura, liturgia czy działalność społeczna. Pielgrzymi wyruszyli w niedzielę tzw. szlakiem francuskim z miejscowości León i przejdą w sumie 107 km. Przewiduje się, że do Santiago de Composteli dotrą 6 września.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.