Zakaz muzułmańskich modlitw w kościele

Biskup włoskiej diecezji Pistoia zabronił swoim dwóm księżom utworzenia w ich kościołach miejsca do modlitw dla muzułmańskich uchodźców.

 "Choć chrześcijanie są zobowiązani do przyjmowania ludzi innych religii, to kościoły są przeznaczone do odprawiania liturgii i spotkań dla własnej wspólnoty" - słowa bp Fausto Tardelliego uzasadniające odmowę cytuje włoski dziennik "La Repubblica". Hierarcha zaznaczył, że do modlitwy muzułmanów należy znaleźć bardziej odpowiednie miejsce.

Proboszcz parafii Santa Maria Maggiore w Pistoii-Vicofaro, ks. Massimo Biancalani oraz proboszcz parafii w Marilana ks. Alessandro Carmignani chcieli w swoich kościołach parafialnych utworzyć wyłożone dywanami miejsca modlitwy dla muzułmanów zwrócone zgodnie z islamską tradycją w kierunku Mekki. W swoim regionie obaj kapłani są zaangażowani w pomoc uchodźcom.

«« | « | 1 | » | »»
 • Anna
  21.03.2016 16:34
  Nareszcie ktoś normalny. Tam gdzie modlili sie muzułmanie tam ziemia juz należy do nich. Czy w Europie wszyscy o tym wiedzą?
 • brosaczony
  23.03.2016 00:44
  Jak widać można mieć wiele zastrzeżeń do hierarchii, ale jednak ostatecznie to biskupi ratowali bardzo często swoje diecezje przed naiwnymi i dobrotliwymi głupimi pomysłami. Nie zarzucam tym księżom złych intencji, ale jednak... brak dojrzałości kanonicznej(?) jest coś takiego?
 • Anna Panna
  23.03.2016 01:00
  ...oby tylko papież Franciszek się nie dowiedział, bo wtedy...kaplica. Dla muzułmanów w każdym kościele.

  I po to Sobieski z wojskiem ciągnął pod Wiedeń?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.