Potrzeba odważnych gestów

Delegat apostolski o spotkaniu papieża i prezydenta Palestyny.

Dialog i pokój w Ziemi Świętej potrzebują „odważnych gestów ze strony odważnych przywódców” – uważa delegat apostolski w Jerozolimie i Palestynie. W wywiadzie dla włoskiej agencji kościelnej SIR pełniący ten urząd abp Giuseppe Lazzarotto, który jest równocześnie nuncjuszem w Izraelu,  wyraził nadzieję, że obie strony konfliktu posłuchają kolejnego apelu Ojca Świętego o osiągnięcie jego trwałego rozwiązania, który wyraził on przed tygodniem w przemówieniu do korpusu dyplomatycznego.

Komentując audiencję papieską z 14 stycznia dla palestyńskiego prezydenta Mahmouda Abbasa, abp Lazzarotto nazwał ją krokiem w kierunku dialogu. Przypomniał, że już dwa lata temu podpisano porozumienie zasadnicze między Stolicą Apostolską a Palestyną, podczas gdy z Izraelem Watykan podpisał już dwa porozumienia i obecnie pracuje się nad zawarciem następnego. Papieski dyplomata zaapelował do polityków, by starali się nie stwarzać przeszkód dla dialogu, ale otwierali jego nowe drogi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.