Ważny krok w dialogu międzyreligijnym

Dialog międzyreligijny z żydami i muzułmanami, duszpasterstwo imigrantów oraz program edukacyjny w szkołach katolickich były wiodącymi tematami Konferencji Ordynariuszy Katolickich Ziemi Świętej. W sesji plenarnej w Ammanie wzięli udział zwierzchnicy z Izraela, Autonomii Palestyńskiej, Jordanii i Cypru.

Zainspirowani obchodami 25. rocznicy Światowego Dnia Modlitwy o Pokój w Asyżu członkowie Konferencji Ordynariuszy Katolickich Ziemi Świętej ustanowili komisję ds. relacji z judaizmem i islamem. Ze względu na rozpiętość terytorialną jerozolimskiej diecezji oraz polityczne uwarunkowania komisja będzie realizować swoje zadania w trzech podkomisjach. Będą one odpowiedzialne za dialog z judaizmem w Izraelu i za dialog z islamem: jedna w Autonomii Palestyńskiej, a druga w Jordanii.

W związku z rosnącą w Ziemi Świętej liczbą chrześcijan wśród imigrantów i pracowników obcokrajowców biskupi jednogłośnie poparli plan przygotowania dla nich specjalnego programu duszpasterskiego. Kwestia otoczenia duszpasterską opieką katolickich imigrantów dotyczy nie tylko Izraela, lecz również Cypru oraz Jordanii, gdzie znalazło schronienie tysiące Chaldejczyków z Iraku.

Biskupi na sesji plenarnej zapoznali się ponadto z problematyką szkół katolickich w Ziemi Świętej. Podkreślono potrzebę specjalnego projektu edukacyjnego promującego rozwój osobowości ucznia i jego powołanie. Ze szczególną troską wypowiadano się o roli katechistów w formowaniu młodego pokolenia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.