Prekolumbijskie miasto w Meksyku

Amerykańscy archeolodzy z Uniwersytetu Stanu Kolorado odkryli w Meksyku prekolumbijskie miasto indiańskiej kultury Purepecha i sporządzili jego plan - informuje serwis internetowy Los Angeles Times.

Odkrycia dokonano w okolicach Jeziora Patzucaro na Wyżynie Meksykańskiej, w stanie Michoacan w południowo-zachodniej części Meksyku.

Odnalezione miasto zajmuje obszar o powierzchni około 5 km kw., a wśród jego budowli znajdują się niewielkie świątynie, place, piramida oraz domu mieszkalne.

Miasto, któremu jeszcze nie została nadana nazwa, znajduje się obecnie w odległości kilku kilometrów od wschodnich brzegów Jeziora Patzucaro, ale kilka stuleci temu znajdowało się znacznie bliżej, około 400 metrów od linii brzegowej jeziora, którego poziom wody znacznie się obniżył od tego czasu.

Naukowcy nie ujawnili dokładnej lokalizacji odkrytego miasta z obawy przed ryzykiem grabieży.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.