Radykał: Bin Laden dostanie nagrodę w niebie

Osama bin Laden był wojownikiem, który w niebie zostanie nagrodzony za wielkie poświęcenie dla islamu - oświadczył w poniedziałek jeden z najbardziej znanych radykalnych duchownych muzułmańskich w Indonezji, Abu Bakar Baszir, sądzony w Dżakarcie za terroryzm.

Baszir jest oskarżony o utworzenie obozu szkoleniowego dla terrorystów w prowincji Aceh na zachodzie Indonezji. W poniedziałek prokuratorzy zażądali dla 72-letniego duchownego kary dożywotniego więzienia. Według nich pomógł on planować i finansować działalność terrorystyczną w najludniejszym kraju muzułmańskim świata.

Baszir był współzałożycielem powiązanego z Al-Kaidą ugrupowania terrorystycznego Dżimah Islamija, obarczanego odpowiedzialnością za jeden z najkrwawszych zamachów bombowych w Indonezji - na Bali w 2002 roku.

Przed poniedziałkową rozprawą Baszir mówił dziennikarzom, że bin Laden był wielkim mudżahedinem. "Jeśli jest prawdą, że został zabity, jego twarz zniszczona a ciało pochowane w morzu, dostąpi wielkiego honoru od Boga i otrzyma wielką nagrodę" - powiedział.

Baszir, któremu dwukrotnie udało się uniknąć zarzutów dotyczących terroryzmu, jest obecnie oskarżony o pomoc w finansowaniu i rekrutowaniu żołnierzy do komórki terrorystycznej, która prawdopodobnie planowała zamachy na obcokrajowców, podobne do tych z Bombaju z 2008 roku, oraz zabójstwa umiarkowanych przywódców muzułmańskich jak prezydent Susilo Bambang Yudhoyono. Baszir zaprzecza tym zarzutom.

Jeden z prokuratorów powiedział w poniedziałek, że zeznania kilkudziesięciu świadków dowodzą, iż duchowny nie tylko zachęcał innych do działalności terrorystycznej, ale i odgrywał w niej aktywną rolę.

Jak podkreśla agencja Associated Press zamieszkana przez 237 mln ludzi Indonezja podjęła zdecydowane kroki w walce z terroryzmem od czasu zamachu na Bali, w którym zginęło ponad 260 ludzi, w tym wielu zachodnich turystów.

«« | « | 1 | » | »»
  • Ania
    10.07.2011 17:47
    A za co ten MUZUMANSKI SMIEC I MORDERCA dostal nagrode w niebie za to ze tyle niewinnych ludzi zabil to powoli zaczyna byc tragiczne i jeszcze z niego robia bochatera wstydzic sie za niego .
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.