Buddyjskie teksty z jaskini

Niedokończone buddyjskie teksty z IV wieku wykute w kamiennej ścianie zostały odkryte w jaskini w Chinach - informuje serwis internetowy Yahoo News.

Odkrycia dokonano podczas badań, prowadzonych przez chińskich archeologów w jednej z jaskiń położonych w regionie Xiangtangshan, w prowincji Hebei w północno-wschodnich Chinach.

Naukowcy odnaleźli wykuty w ścianie jaskini tekst pochodzący z Sutry Lotosu Mistycznego Prawa - jednej z najważniejszych religijnych ksiąg buddyjskich, zawierających nauki Buddy.

Według archeologów, niedokończony tekst Sutry Lotosu wykuty został w jaskini pod koniec IV wieku, w okresie sprawowania władzy w Chinach przez Dynastie Północne (386-581 r. n.e.).

W rejonie Xiangtangshan znajduje się 16 jaskiń i ponad 450 stanowisk z inskrypcjami i płaskorzeźbami wykonanymi na powierzchni skalnych klifów, które zostały objęte państwową ochroną w 1961 roku.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.