Komentarze 10
 • Slezan
  25.02.2019 14:25
  Wystarczy poczytać komentarze pod tekstami o Żydach lub Izraelu na jakimkolwiek polskim portalu. 40%-70% tekstów to po prostu wpisy antysemickie.
  • wujek_Olek
   25.02.2019 15:43
   wujek_Olek
   Brak odpowiednich komentarzy nie wskazuje, że odpowiednich myśli nie ma, wskazuje na raczej skuteczność cenzury. W izraelskich mediach jest masa "szczerych" opinii o Polsce i Polakach. Ta "otwartość" jest nam widocznie wspólna ...
  • NICK
   25.02.2019 16:59
   Popatrz na komentarze w angielskojęzycznych gazetach z Izraela. Nie 40-70% a 80-90% to wpisy antypolskie i rasistowskie. Czemu tam takie wypowiedzi są przychylnie traktowane? Czemu nikt ich i kasuje? Bo może jest przyzwolenie na takie wypowiedzi....?
 • wujek_Olek
  25.02.2019 15:40
  wujek_Olek
  Pod koniec IX wieku (1895) Teodor Herzl napisał "Państwo Żydowskie", uważa się go za pierwszego Syjonistę. W rozdziale o przyczynach antysemityzmu pisze (tłumaczenie na polski z 1924):
  „Kwestja żydowska istnieje - Byłoby nierozsądne zaprzeczać temu. Jest ona przeżytkiem średniowiecza, od którego kulturalne narody, pomimo najlepszej chęci, nie mogą się uwolnić. Chęci tej naprawdę dowiodły, obdarzywszy nas emancypacją. Kwestja żydowska istnieje wszędzie, gdzie tylko znajduje się większa liczba żydów: tam gdzie jej niema, przywożą ją ze sobą imigranci żydowscy. Naturalnie, kierujemy się do tych miejsc, gdzie nas nie uciskają, ale z chwilą gdy przybywamy wnet zaczynają się prześladowania - Tak jest i tak będzie nawet w krajach o wysokiej kulturze - czego przykładem Francja. I nie zmieni się to, dopóki kwestja żydowska nie zostanie rozstrzygnięta politycznie. Biedni żydzi przywożą teraz antysemityzm do Anglji, do Ameryki zaś już go sprowadzili.”
  […]
  "Niegdyś zabierano żydom klejnoty, ale obecnie, w jakiż sposób można odebrać majątek ruchomy, wyrażający się w postaci kawałków drukowanego papieru, przechowywanych gdzieś, być może, w kasach chrześcijańskich. Można, wprawdzie, obłożyć podatkami akcje kolei żelaznych, banków i wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw przemysłowych; dlatego w krajach z postępowym podatkiem dochodowym dałoby się nawet zagarnąć całokształt majątku ruchomego. Ale wszystko to nie może być skierowane wyłącznie przeciw żydom; a jeśli nawet gdzie bądź chce się próbować, wnet następują ciężkie przesilenia ekonomiczne, które nie ograniczają się bynajmniej na żydach. Owa niemożliwość zniszczenia żydów wzmacnia tylko i zaostrza nienawiść.

  Antysemityzm śród ludu wzrasta nie z dnia na dzień, lecz co godzinę, i będzie rósł dalej, albowiem przyczyny nie przestają istnieć i nie mogą być usunięte.

  Dalszą z tych przyczyn (causa remota), stanowi utracenie przez nas w średniowieczu zdolności asymilacji, najbliższą zaś (causa proxima), nadprodukcja średniej inteligencji, nie mającej możności przejścia do niższej sfery, ani wzniesienia się do wyższej i wskutek tego stojącej na rozdrożu. Będziemy proletaryzować się na przewrotowców, tworzyć podoficerów wszystkich partii rewolucyjnych, a obok tego rosnąć będzie nasza [straszna] potęga pieniężna."

  Jak widzimy z dzisiejszej perspektywy, mówił prawdę i miał rację. Dlaczego nie nazywa się go antysemitą?

  Na Menorze przed Knesset jest płaskorzeźba kogoś, kto stoi na jednej nodze. To ciekawy, który chciał sie dowiedzieć, co to Judaizm, ale miał tylko tyle czasu, ile umie stać na jednej nodze, w I. wieku p.n.e.: Rabbi Schammai wysłał go do dia..a, rabbi Hillel zaś powiedział: "Nie czyń bliźniemu twemu, co tobie niemiłe: to cała Tora. Reszta jest komentarzem – idź i poznaj go."
  • Mariusz
   25.02.2019 17:56
   Dialog z Żydami przypomina dialog ze ślepymi o kolorach. Oni i tak swoje wiedzą - jak chcą się dowiedzieć co Polacy myślą o Żydach - zapraszamy do Polski - porozmawiajmy. Może znajdą wtedy jakichś Polaków których TAK NAPRAWDĘ obecnie obchodzą Żydzi. Kochamy ich jako naszych starszych braci w wierze, tylko tyle i aż tyle! Szalom.
 • Kac izraela
  25.02.2019 16:02
  i wszystko jasne. Kto zakłamał historię w podręcznikach temu prawda odbija się czkawką.
 • NICK
  25.02.2019 16:55
  Czemu Żydzi akceptują taki rasizm jak zaprezentowany w tej Izraelskiej gazecie?
 • nie po ko je
  25.02.2019 17:42
  Dlaczego do jasnej gwintowanej rurki ma nas wiecznie obchodzić co myślą o nas Żydzi i co myślą że my myślimy o nich??? Szczerze, to ja nie czuję potrzeby myśleć o nich w ogóle, tak jak o Eskimosach, Bułgarach, Koreańczykach, i właściwie wszystkich innych, nikomu nic nie ujmując. Mamy własne problemy z samymi sobą, i to naprawdę człowieka męczy. Choć gdyby wyrzucić telewizor za okno to może udałoby się też o sprawcach tych udręk zapomnieć. Gdyby nie to, że bardzo mogą zaszkodzić kiedy ewentualnie znów dorwą się do władzy.
  • Bodo Altmann
   25.02.2019 20:51
   Odpowiedź jest całkiem prosta jak ktoś potrzebuje amerykańskiego wojska na swoim terytorium to musi się Izraelowi kłaniać i nie prowadzić żadnych kłótni z nim. Uznając USA za jedynego przyjaciela i obrońcy Polski trzeba wiedzieć że cieniem jest Izrael. W 1968 roku Polska wygnała żydów i oni są nie tylko w Izraelu a przede wszystkim w USA. Nie można kochać USA bez kochania Izraela i tak już na wieki będzie. Im Polska to wcześniej zrozumie tym dla wszystkich lepiej.
 • Stanisław_Miłosz
  25.02.2019 21:57
  Wszyscy mądrzy ludzie (również z tzw. zjednoczonej prawicy) tłumaczą nam, "zwykłym zjadaczom chleba" - z pewnością nie wierząc w to co mówią - jak ostatnim matołom, że to "niespodziewane" po czasie ciszy i "przyjaźni" nasilanie oskarżeń Polaków o antysemityzm i co najmniej współudział (jeśli nie o wyłącznośc) w nazistowskim holokoście, zbliżającymi się WYBORAMI w Izraelu. Nawet jeśli jest w tym odrobina prawdy, to jest to tylko wisienka na torcie. Chodzi bowiem o KASĘ, WIELKĄ kasę: o "odszkodowanie" za mienie bezspadkowe, a przy okazji o różne przywileje w Polsce dla wielkiego biznesu (w finansach, imporcie etc.). \
  Chodzi o to, by tak zmęczyć Polaków, by wreszcie ulegli. Wystarczyłby jeden telefon/mail ze "strefy cienia" (tych, którzy nie pchają się na afisz, chyba, że niechcący, wiadomo - pycha), by jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki, wszystko ucichło.

  To jest bezwstydny SZANTAŻ. Skoro zaś szantaż, to trzeba mieć na uwadze, co jest od dawna sprawdzone, że jeśli się szantażyście raz ulegnie, to już się będzie jego niewolnikiem do samego końca, ż do (*) śmierci.

  U nas też zbliżają się wybory, wybierajmy zatem z głową, takich swoich przedstawicieli, którzy będą chcieli i będą umieli nas przed tym zagrożeniem uchronić. Nieprzekupnych, co dla egoistycznej korzyści ojca matkę sprzedać gotowi.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg