Komentarze 6
 • zapituke
  04.04.2017 11:38
  "Wtedy Bóg rzekł: «Niechaj się stanie światłość!» I stała się światłość. Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą." Nigdzie nie jest napisane że ciemność jest zła. Bóg nazwał ją nocą i jest ona czasem odpoczynku dla stworzenia. Jeśli byłaby zła, dlaczego pozwolił Bóg na odwieczne naprzemienne przenikanie się ciemności ze światłem? Akurat to porównanie u Autora jest dużym nadużyciem.
 • Prospero
  08.04.2017 10:59
  Joga, taichi, to gimnastyka i tyle.
  • Pozory mylą
   20.04.2017 01:49
   Joga może być tylko formą gimnastyki, ale może też być ćwiczeniem o podłożu duchowym.
   Warto zasięgnąć precyzyjnych informacji zanim się zacznie praktykować, bo można się bardzo zaskoczyć.
 • Gość
  09.04.2017 23:19
  Ciekawym jest, że w Azji techniki takie jak joga, tai-chi, qi gong, rozmaite techniki oddechowe i medytacyjne, uprawiają miliony ludzi, i jakoś nikt tam akurat z tego powodu nie ulega opętaniom, podszeptom szatana itp. Owszem, praca z energiami subtelnymi, wewnętrznymi praktykowana nieumiejętnie może przynieść szkody, ale tylko ze względu na to, że może rozregulować nasz system energetyczny, czego mogą być nieprzyjemne objawy, a co w naszej judeo-kościelnej kulturze może być poczytane za "szatana". Praktykowane umiejętnie są one całkowicie bezpieczne, a wręcz rozwijające, pożyteczne.
  • Pozory mylą
   20.04.2017 01:56
   Tak długo jak joga itp to tylko same ćwiczenia bez podłoża duchowego jest raczej ok, jednak z założenia te ćwiczenia są połączone ze sferą duchową min. oddawaniem czci różnym bogom.
   Historia jogi jest zdumiewająca .. pierwsze próby zaadoptowania jej na szeroką skalę w Europie na szerszą skalę nie przeszło, bo mówiono jasno, że to ćwiczenie powiązane ze sferą duchową, gdzie czci się bogów. Dopiero później rozpropagowali ją The Beatles, gdy zaczęto mówić, że to jedynie ćwiczenia. A to już daje do myślenia
 • Gość
  19.04.2017 10:14
  Tak naprawde to nie mozna byc pewnym ze ludzie w Azji nie ulegaja podszeptom. Gdyby tak nie bylo nie potrzebowali by tych technik.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Komentarze do materiału/ów: