Premier Izrael Benjamin Netanjahu potępił w niedzielę akty podpalenia synagogi oraz zbezczeszczenia cmentarzy - muzułmańskiego i chrześcijańskiego, do których doszło w Jaffie.
Głód w Somalii to nie tylko efekt suszy, ale również działalności islamskich fundamentalistów – oświadczył na konferencji prasowej w Watykanie administrator apostolski somalijskiej stolicy.
Policja izraelska zakomunikowała w czwartek o aresztowaniu podejrzanego o spalenie meczetu w arabskiej miejscowości Tuba-Zangrije na północy "właściwego Izraela", które wywołało potępienie ze strony opinii międzynarodowej, a także wśród Izraelczyków.
W Pakistanie rośnie chrześcijańsko-muzułmański konsensus domagający się uznania świeckości państwa, przyznania równych praw wszystkim obywatelom i nie wykorzystywania religii do siania przemocy.
Chrześcijanie mają prawo obawiać się arabskich rewolucji. Choć dziś cierpią, jak inni pod uciskiem autorytarnych reżimów, dobrze zdają sobie sprawę, że po ich obaleniu sytuacja może się jeszcze bardziej pogorszyć – oświadczył iracki ambasador przy Stolicy Apostolskiej.
Tatarzy to nie historia, to obecnie żyjący ludzie, którzy chcą dbać o własną tożsamość - oświadczył mufti Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w Polsce Tomasz Miśkiewicz. By wzmocnić tę tożsamość ma być rozpoczęte nauczanie języka tatarskiego.
Muzułmanin, oskarżony o atak na autokar należący do sił powietrznych USA, powiedział wczoraj przed niemieckim sądem, że nie wierzy już w dżihad, czyli świętą wojnę. W wyniku zamachu zginęło dwóch amerykańskich żołnierzy, a trzech zostało rannych.
Prezydent Izraela Szimon Peres powiedział w poniedziałek, że jest przerażony i zawstydzony z powodu spalenia meczetu w Galilei. Potępienie dla tego czynu wyraził też premier Benjamin Netanjahu oraz dwaj izraelscy naczelni rabini: aszkenazyjski i sefardyjski.
UE i Biały Dom stanęły w obronie skazanego na śmierć konwertyty irańskiego. Apelują o poszanowanie przekonań religijnych.
Polska protestuje w sprawie skazanego na karę śmierci w Iranie miejscowego pastora Kościoła ewangelickiego Jusufa Naderkhaniego. Do resortu spraw zagranicznych w tej sprawie wezwany został w czwartek ambasador Iranu w naszym kraju.