Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Przywódca chińskiego podziemnego Kościoła protestanckiego pastor Shi Enhao został skazany na dwa lata pobytu w obozie pracy za organizowanie spotkań religijnych - poinformowała we wtorek amerykańska organizacja obrońców praw człowieka, China Aid.
W Izraelu powstał "koszerny Facebook". Ten nowy portal społecznościowy dla ultraortodoksyjnych wyznawców judaizmu segreguje kobiety i mężczyzn, nie pozwalając na kontakty z osobami przeciwnej płci.
Amerykański prezydent Barack Obama przyjął w Białym Domu duchowego przywódcę Tybetu dalajlamę, mimo apelu Pekinu, by spotkanie odwołać, ponieważ podaje ono w wątpliwość terytorialną integralność Chin i ich suwerenność nad Tybetem.
Libijscy imamowie wezwali do zbiorowych modłów w piątek, na głównym placu Trypolisu, będącego bastionem reżimu Muammara Kadafiego. Wierni mają prosić Allacha o ochronę Libii przed nalotami NATO i atakami antyreżimowych powstańców.
Pod hasłem "Religie i ideologie. Polskie perspektywy na przyszłość" - po raz drugi w Polsce - w dniach 3-7 lipca w Krakowie obradować będzie Międzynarodowa Rada Chrześcijan i Żydów (ICCJ). Pierwsze spotkanie tego gremium odbyło się w 1994 r. w Warszawie.
Mimo tradycyjnej w Bułgarii religijnej i etnicznej tolerancji napady na meczety i muzułmanów nie są odosobnionymi zjawiskami - pisze w poniedziałek dziennik "Sega", który powołuje się na statystyki urzędu głównego muftiego kraju.
Holenderski poseł Geert Wilders, znany z krytycznych wypowiedzi na temat islamu, został w czwartek uniewinniony przez sąd w Amsterdamie z zarzutów nawoływania do nienawiści rasowej i religijnej.
We Francji mnożą się przepowiednie rychłego nadejścia końca świata, które mogą spowodować wkrótce zalew nowych sekt, a nawet falę zbiorowych samobójstw - alarmuje w najnowszym raporcie francuski urząd ds. walki z sektami.
Projekt nowej konstytucji Maroka, w której liczba artykułów zwiększy się ze 108 do 180, określa ten kraj jako "państwo muzułmańskie", ale jednocześnie stwierdza, że "gwarantuje ono wolność religijną".
Premier Australii Julia Gillard odmówiła spotkania z przebywającym z wizytą w jej kraju Dalajlamą XIV. Tłumaczyła przy tym, że nie ma to nic wspólnego z naciskami władz Chin na szefów państw i rządów, by unikali spotkań z duchowym przywódcą Tybetańczyków.