Antysemicki wybryk czy akcja artystyczna

Na budynkach kilku stołecznych instytucji kultury ktoś wymalował napis "Tęsknię za tobą Żydzie", informuje "Rzeczpospolita".

Gigantyczny napis tej treści można było zobaczyć m.in. na budynku galerii Wojciecha Fibaka, gdzie otwarto wystawę zdjęć starej żydowskiej Warszawy, autorstwa Diti Ravner, żony ambasadora Izraela.

Fibaka hasło razi, bo "kojarzy się z antysemickimi napisami, które tworzą chuligani piłkarscy". Odmiennego zdania są przedstawiciele środowisk żydowskich. - To miłe, że ktoś tęskni za nami, mówi Michael Schudrich, rabin Polski. Michałowi Sobelmanowi, rzecznikowi ambasady Izraela w Warszawie, też podoba się ta akcja. - Nie widzę w niej żadnej ironii, niczego negatywnego.

W środę zapadnie decyzja o wszczęciu dochodzenia w tej sprawie, zapowiada Sławomir Piekut, komendant śródmiejskiej policji.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.