Coraz więcej niemieckich islamistów udaje się do Syrii

Coraz więcej islamistów z Niemiec walczy w Syrii przeciwko siłom reżymu prezydenta Baszara el-Asada - poinformował w środę prezes Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV) Hans-Georg Maassen.

Ostrzegł jednocześnie, że po powrocie do Niemiec ludzie ci mogą się przyczynić do dalszej radykalizacji rodzimych środowisk islamistycznych.

Zdaniem Maassena ważne jest, by zapobiec wyjazdom tych osób do Syrii. Nie ma jednak obecnie konkretnych dowodów na to, że powracający z Syrii planują dokonanie zamachów terrorystycznych na terytorium Niemiec.

BfV oraz Federalny Urząd Kryminalny (BKA) dysponują informacjami o ponad 120 islamistach, którzy wyjechali z Niemiec w kierunku Syrii w celu podjęcia tam walki lub wspierania oporu przeciwko reżymowi w inny sposób. Niektóre z tych osób powróciły już do Niemiec - zaznaczył BfV.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.