Bp. Zakaria: Dziękuję za solidarność z Egipcjanami

„Stan bezpieczeństwa w Egipcie nieco się poprawia, głównie z tego powodu, że zatrzymano niektórych ekstremistycznych przywódców nawołujących do przemocy. Nadal jednak jesteśmy zamknięci w domu, a żołnierze dostarczają nam chleb” – powiedział w rozmowie z Agencją Fides bp Youhannes Ezzat Zakaria.

Katolicki biskup Luksoru podziękował wszystkim, którzy wyrazili swoją solidarność z Egipcjanami. Otrzymał w tym czasie wiele telefonów z całego świata. Wszyscy mówili, że wysłuchali apelu Papieża, który prosił aby modlić się o pokój dla Egiptu. „Egipcjanie, którzy cierpią, zarówno muzułmanie jak i chrześcijanie są zjednoczeni w cierpieniu z powodu przemocy ekstremistów. Proszę więc wszystkich, aby w dalszym ciągu modlili się za Egipt” – dodał koptyjski hierarcha.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.