Indie: wzrost hinduistycznego radykalizmu

Hinduiści nie mogą nawracać się na chrześcijaństwo ani na islam. Mniejszości religijne powinny przejść na hinduizm.

To radykalne stanowisko zaprezentowano w Indiach na forum paramilitarnej organizacji hinduistycznej Rashtriya Swayamsevak Sangh, w czasie obchodów 50-lecia istnienia innej ekstremistycznej grupy Vishwa Hindu Parishad. 

To nawoływanie do tworzenia Indii jako ojczyzny wyłącznie wyznawców hinduizmu budzi poważne obawy chrześcijan. Tym bardziej, że w ostatnich miesiącach coraz częściej dochodzi do aktów agresji wymierzonych w wyznawców innych religii niż hinduizm. „To jest podżeganie do nienawiści i powinna się tym zająć komisja ds. mniejszości” – podkreśla Sajan George. Przewodniczący Ogólnoindyjskiej Rady Chrześcijan zauważa, że takie programy są szkodliwe dla Indii i godzą w jej konstytucję, która gwarantuje wszystkim mniejszościom wolność religijną. 

Jednak działania hinduistów, którzy oskarżają chrześcijan, że są obcą religią i rozbijają jedność Indii, stają się coraz bardziej ekstremalne. Promują oni m.in. program „powrotu do domu”. W czasie publicznych spotkań hinduiści, którzy nawrócili się na chrześcijaństwo, zmuszani są do powrotu do swej pierwotnej religii. Z kolei w regionie Bastaru władze ok. 40 wiosek ogłosiły zakaz wstępu do nich dla nie-hinduistów. Te działania budzą zatroskanie Kościoła w Indiach, który wzywa do budowania prawdziwego dialogu, z poszanowaniem tożsamości religijnej wszystkich obywateli. 
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Hammurabi
  16.11.2014 08:47
  - Kraje islamskie - wzrost radykalizmu .
  - Indie - wzrost hinduistycznego radykalizmu
  Chrześcijaństwo wzrost - ....kapitulanctwa,

  rugowanie zasad Biblii ze wszystkich miejsc
  poza świątynią , no...niezupełnie przyglądałem się jakiś czas temu pierwszej komunii i tego co się dzieje w bliskim jej zapleczu ...eh !
  toż to targowisko próżności.

  kapitulujemy ...w imię miłości i tolerancji.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.