Oburzenie po atakach terrorystów

W Pakistanie chrześcijanie aktywnie włączają się w żałobę narodową. W niemal wszystkich kościołach trwają czuwania modlitewne.

Wczoraj w Pakistanie talibowie zaatakowali szkołę w Peszewarze. Zginęły 142 osoby, w tym 132 dzieci. Tego samego dnia do zamachu doszło też w Jemenie. W wyniku eksplozji samochodu pułapki zginęło 25 osób, w tym 15 dzieci, jadących szkolnym autobusem. 

„Jedyną możliwą reakcją na tę masakrę jest pogłębienie jedności całego narodu. Niezbędne jest jednomyślne potępienie przemocy i terroryzmu nie tylko przez władze, ale w sercu każdego pakistańskiego obywatela” – podkreślił Cecil Shane Chaudhry, dyrektor wykonawczy komisji sprawiedliwości i pokoju przy katolickim episkopacie. Przyznaje on, że wszyscy Pakistańczycy są wstrząśnięci tym atakiem. Dziś trzeba odkryć na nowo fundamenty współistnienia obywatelskiego, społecznego i międzyreligijnego – dodaje Chaudhry.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.