Żydzi zabarykadowali się w Wieczerniku

Radykalni żydzi znowu zablokowali katolikom dostęp do Wieczernika i możliwość odprawienia w nim Mszy św. Chrześcijanie mogą tam sprawować liturgię tylko za specjalnym pozwoleniem.

Wczoraj w Wieczerniku zabarykadowało się kilkudziesięciu żydów, którzy nie życzą sobie, aby w miejscu, gdzie pochowany został król Dawid, chrześcijanie eksponowali krzyż i sprawowali liturgię. Dzisiaj interweniowała izraelska policja. Kustodia Ziemi Świętej wyraziła ubolewanie z powodu tego wydarzenia, nazywając go poważnym incydentem.

«« | « | 1 | » | »»
 • Anaja
  02.06.2015 08:18
  Mewa -masz rację.
  Ale teraz to wygląda na odwrót: Żydzi zabarykadowali się w obawie przed chrześcijanami.

  Czytałam o Grobie króla Dawida i wydaje mi się, że Żydzi powinni być nam wdzięczni, że wogóle wiadomo gdzie jest ten grób /bo zostal zapomniany/, a czcić go zaczęli krzyżowcy, którzy go zbudowali. A poza tym:
  "Pierwsza wzmianka lokująca grób króla Dawida w tym miejscu pochodzi z 985 r. Dziś trudno znaleźć historyka, który podtrzymywałby tezę, iż biblijny król Dawid, ojciec jeszcze bardziej słynnego Salomona, został tu pochowany."
 • Emma
  02.06.2015 11:36
  Szkoda, że nie zrobili tego 23 maja ... Do rana byłoby pozamiatane bez udziału policji.
 • ~e
  02.06.2015 15:42
  I tak nie było tam krzyża i Mszy Św. nie wolno było odprawiać. Mozna było tylko zwiedzać. Owszem, grupy zwiedzające modliły się. Wieczernik jest we władaniu Żydów już od jakiegos czasu. Ostatnio to Ojciec Św. Fr. odprawiał tam Mszę św.w czasie swojej pielgrzymki. No więc, czemu Oni się tam zabarykadowali? Powody podane w tekście są nielogiczne. Dziennikarz nie przyłożył się do pracy.
 • Estera
  02.06.2015 18:15

  Jak wiemy Wieczernik jest miejscem modlitwy i czekaniem na Ducha Świętego w rodzącym się nowym Kościele.

  To dobry znak dla Żydów, serce podpowiada że czas na zmiany:)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.