Chaldejski patriarcha na rocznicę wyzwolenia Iraku

Irak świętuje rocznicę pokonania tzw. Państwa Islamskiego. Zwycięstwo zostało formalnie uznane 10 grudnia ubiegłego roku.

„Z okazji rocznicy pokonania Państwa Islamskiego, wspólnie z całym narodem irackim, gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy wszystkim siłom bezpieczeństwa, które dały swój wkład w wyzwolenie terytorium naszego państwa”. Te słowa chaldejski patriarcha Babilonu wystosował w przesłaniu na pierwszą rocznicę oficjalnego uwolnienia Iraku spod panowania islamskich ekstremistów.

Kard. Louis Sako zachęcił także Irakijczyków do zjednoczenia się, aby tworzyli jeden naród i przyczynili się do wyeliminowania kultury podziałów i wskazania, że ekstremizm i terroryzm to wielkie niebezpieczeństwa. Promujmy kulturę szacunku do drugiego, umocnijmy wartość pokoju i obywatelstwa działając na rzecz współistnienia – pisze hierarcha. Wyraża także nadzieję, że nowe rządy przyniosą Irakowi prawdziwe nowe narodziny.

Jednocześnie na stronie Patriarchatu ukazał się drugi list, tym razem zaadresowany do prezydenta Iraku Mohameda Halboussi’ego, w którym kard. Sako prosi, aby dzień Bożego Narodzenia, 25 grudnia, stał się oficjalnym świętem w Iraku. „Postulat ten staje się tym bardziej zrozumiały – pisze patriarcha – jeżeli weźmie się pod uwagę szacunek, jaki nasi bracia muzułmanie mają do Chrystusa, którego imię jest wspomniane w 93 wersach Koranu.”  

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.