Muzułmanie budują katolicki kościół

Libańscy muzułmanie zbierają pieniądze na wybudowanie katolickiego kościoła. Ta niecodzienna inicjatywa zrodziła się w leżącym na północy Libanu mieście Daoura-Akkar. Nowa świątynia będzie pod wezwaniem Matki Bożej.

„W mieście są trzy meczety, ale nie ma żadnego kościoła. Nie jest to normalna sytuacja, dlatego postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy na wybudowanie świątyni” – mówi pomysłodawca akcji, Assad Samharawi. Jest on wykładowcą islamu na uniwersytecie w Bejrucie. Podkreśla, że chrześcijaństwo i islam łączy głoszone przez obie religie miłosierdzie, stąd u podstaw wzajemnych relacji nie może stać integryzm, a miłość. Nowy kościół wzniesiony zostanie na miejscu zniszczonej świątyni. Podkreśli to zarazem fakt, że tożsamość Libańczyków jest wielokulturowa i wieloreligijna. Kamień węgielny pod nową świątynię złożono na razie w jednym z meczetów. W uroczystości wzięli udział zarówno muzułmanie, jak i chrześcijanie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.