Tydzień Zgody Religijnej?

Król Jordanii Abdullah II zaapelował o pokój między religiami. Podczas spotkania z przedstawicielami islamu i chrześcijaństwa, monarcha stwierdził, że jego ojczyzna angażuje się w budowanie tolerancji i współistnienia między zwolennikami różnych religii.

Nawiązując do obchodzonego z inicjatywy ONZ w dniach 1-7 lutego pierwszego Światowego Tygodnia Zgody Religijnej, jordański władca podkreślił wysiłki swego kraju zmierzające do poprawy komunikacji między wspólnotami religijnymi i wyjaśniania nieporozumień. Częścią tych działań jest Tydzień Zgody Religijnej.

Przedstawiciele religii wyrazili uznanie dla inicjatyw monarchy i podziękowali szczególnie za jego rolę w ochronie chrześcijańskich i muzułmańskich miejsc świętych w Jerozolimie.

Jak poinformował Patriarchat Łaciński Jerozolimy, w spotkaniu z królem Jordanii ze strony Kościoła rzymsko-katolickiego uczestniczyli biskup Ammanu, Selim Sayegh i patriarcha-senior Michel Sabbah. Zapytany o sytuację religijną, biskup pomocniczy w Jerozolimie William Shomali oświadczył, że chrześcijanie nie napotykają trudności.

Tydzień Zgody Religijnej zaproponował król Jordanii. W listopadzie ub. roku Zgromadzenie Generalne ONZ postanowiło, że temu tematowi będzie poświęcony pierwszy tydzień lutego. Od 1 lutego na całym świecie organizowane są różnorodne inicjatywy o charakterze religijnym, społecznym i kulturalnym z udziałem chrześcijan, żydów i muzułmanów, a także wyznawców innych religii.

«« | « | 1 | » | »»